1. Hz. Havva olmasaydı kadınlar kocalarına ihanet etmezdi hadisi doğru mudur? | Prof. Dr. Mehmet Okuyan

  Hz. Havva olmasaydı kadınlar kocalarına ihanet etmezdi hadisi doğru mudur? | Prof. Dr. Mehmet Okuyan

  720P Özel Video

  Hz. Havva Olmasaydı Kadınlar Kocalarına İhanet Etmezdi Hadisi Doğru Mudur? | Prof. Mehmet Okuyan

  Hz. Havva, Adem’e karşı gelmeseydi kadınlar kocalarına isyan etmezlerdi sözü bir Kitab-ı Mukaddes uydurmasıdır. Bize ne yani? O zaman biri eşine karşı geldiyse onun günahını niye diğer kadınlar çekiyorlar? Biz Kur’an’dan hiçbir günah yüklüsü başkasının günahını yüklenemez, sorumluluklar şahsidir, sevap da günah da şahısla ilgilidir öğretisini anlıyoruz. Başkasının işlediği günahın faturasını biz niye ödeyelim ki?
  Kitab-ı Mukaddes’e ilave edilmiş, uydurulmuş bir bilgidir. Maalesef bazı rivayetler kanalıyla bizim de kültürümüze geçmiştir. Bunun Kur’an’i bir tarafı yoktur. Bunun Hz. Peygambere ait olduğuna zerre kadar ihtimal vermiyorum. Bunlar İsrailiyat dediğimiz birtakım uydurmalar ile bu kültüre enjekte edilmiş yanlış malumatlardır. İhanet eden genellikle kadın gibi düşünülür ama kadına ihanet eden erkeğin toplumda haddi hesabı yoktur. Böyle bir cinsiyet sorgulaması ve cinsiyet mahkumiyeti bizim yapabileceğimiz bir şey değildir. Çünkü buna Kur’an ve İslam asla izin vermez.
  5.0
  ( Toplamda 0 oy verildi. )

    227

Background
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Facebook Yorum Alanı
Yorum Alanı
Sitemizde bulunan tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden mehmetokuyan.tv sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İLETİŞİM: 0 536 396 41 41 -