1. İyilik ve Kötülüğün Karşılıkları, Kısas – Prof. Dr. Mehmet Okuyan | HD

  İyilik ve Kötülüğün Karşılıkları, Kısas – Prof. Dr. Mehmet Okuyan | HD

  Şûrâ Suresi 40. Ayet

  Bayraktar Bayraklı Meali
  Bir kötülüğün cezası, ona denk bir cezadır. Kim affeder ve barışı sağlarsa, onun ödülü Allah'a aittir. Doğrusu Allah zâlimleri sevmez.

  -----

  Rahmân Suresi 60-61. Ayet

  Bayraktar Bayraklı Meali
  İyiliğin karşılığı ancak iyiliktir. Şimdi, Rabbinizin adaletini nasıl inkâr edebilirsiniz?

  -----

  Yûnus Suresi 26. Ayet

  Bayraktar Bayraklı Meali
  Güzel davrananlara daha güzel karşılık, bir de daha fazlası vardır. Onların yüzlerine ne bir kara leke bulaşır ne de bir zillet. İşte onlar cennet ehlidirler. Onlar, orada süreli kalacaklardır.

  -----

  En’âm Suresi 160. Ayet

  Bayraktar Bayraklı Meali
  Kim Allah'ın huzuruna bir güzellik getirirse ona, getirdiğinin on katı vardır. Kim de kötülük getirirse, o sadece getirdiğinin dengi ile cezalandırılır. Onlar haksızlığa uğratılmazlar.

  -----

  Bakara Suresi 261. Ayet

  Bayraktar Bayraklı Meali
  Allah yolunda mallarını harcayanların durumu, kendisinden yedi başak çıkan ve her başakta yüz tane bulunan bir buğday tohumuna benzer. Allah dilediğine kat kat verir; Allah her şeyi kuşatandır; her şeyi bilendir.
  5.0
  ( Toplamda 0 oy verildi. )

    85

Background
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Facebook Yorum Alanı
Yorum Alanı
Sitemizde bulunan tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden mehmetokuyan.tv sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İLETİŞİM: 0 536 396 41 41 -